13 вересня 2007
Автор статті: Компанія "Бусел" Виробництво склопакетів
Завдяки високим тепло- і звукоізоляційним властивостям склопакети набули широкого застосування в якості важливого будівельного елемента, виробництво склопакетів стало розвиватися ще в 30-і роки. Вирішальну роль зіграв той факт, що сухе повітря є гарним теплоізолятором, його теплопровідність в 25 разів менша теплопровідності скла.
Для поліпшення тепло- звукоізоляційних властивостей склопакета міжскляний простір може заповнюватися інертними газами. Але варто пам'ятати, що повітря, також як і газові суміші, якими заповнені склопакети, може зберігати свої функції лише доти, поки в міжскляний простір не потрапить така кількість вологи, яка могла б істотно вплинути на теплопровідність.
Виробництво склопакетів компанії Бусел
Конструкція склопакета
Склопакет складається із двох або більше листів скла і дистанційної рамки, герметично прикріпленої до скла по периметру. Для забезпечення довготривалої надійності склопакетів, вирішальними є вибір і підготовка, як вищезгаданих конструкційних матеріалів, так і якісна герметизація склопакета.

Скло
Для виробництва склопакетів можна використовувати майже всі типи скла. Вибір скла залежить від вимог, висунутих до конкретного вікна. Дуже важливо також правильно визначити місце розташування й орієнтацію скла зі спеціальними властивостями в склопакеті. Наприклад, у випадку використання селективного скла - поверхня з нанесеним покриттям, як правило, повинна розташовуватися всередині склопакета.
При виробництві склопакетів ми використовуємо скло різних видів: прозоре (флоат скло), тоноване скло, скло із рефлективними властивостями й енергозберігаючим покриттям (тверде й м'яке), самоочисне скло, загартоване, триплекс. При цьому орієнтуємося тільки на скло виняткової якості й тому напряму співпрацюємо із провідними світовими виробниками: Glaverbel, Pilkington, Saint-Gobain, Guardian.
Кожний склопакет, залежно від виду скла, використаного для його складання, відрізняється своїми характеристиками: світловими, енергозберігаючими, звукоізоляційними тощо.
Нещодавно технологія виробництва склопакета була несумісна з вітражем. Але вітражі, виготовлені на встаткуванні англійської компанії Cadram, що на Україні представляє торгівельна марка Бусел, придатні для використання в однокамерних склопакетах.
Дистанційні рамки
Як матеріал для дистанційних рамок застосовуються, як правило, алюміній і оцинкована сталь. Дистанційна рамка виконується полою усередині, зі спеціальними дифузійними отворами (отвірною перфорацією або щілинами). Усередині знаходиться осушувач, функція якого сприяти швидкій абсорбції (усмоктуванню) незначної кількості води в міжскляному просторі. Тим самим запобігає випаданню роси всередині склопакетів у холодну пору року. Особлива увага приділяється властивостям тих поверхонь рамок, які утворюють сполуку з герметиками.
Осушувачі
Як осушувачі добре зарекомендувало себе молекулярне сито. Слід зазначити, що різні за хімічною будовою осушувачі мають також різну абсорбційну здатність. Ці розходження проявляються залежно від температури, тиску й наявності вологи в осушуваних газах.
Герметики для склопакетів
Завданнями першорядної важливості для герметиків, які застосовуються для закладення швів у склопакеті, є, по-перше, забезпечити міцність склопакету і по-друге, перешкоджати проникненню водяної пари в міжскляний простір, що прямим чином впливає на довговічність склопакетів, що залежить в основному, від ущільнення країв. З погляду міцності, найважливішими властивостями герметиків є: сила зчеплення зі склом і матеріалом дистанційної рамки, еластичність, міцність, час старіння, ширина й товщина ущільнюючої маси, швидкість дифузії молекул через герметик.
Якісні склопакети виготовляються за принципом подвійної герметизації. Як первинний герметик найчастіше застосовують бутил, що має найкращу відносну здатність протистояти проникненню водяної пари. Бутилова маса наноситься при температурі більше ста градусів у вигляді тонкої стрічки на обидві сторони дистанційної рамки. При здавлюванні системи скло-бутил-дистанція-бутил-скло між склом й рамкою залишається поділяючий їх бутиловий шов товщиною в декілька десятих міліметра. Гарна дифузійна щільність досягається завдяки тонкості шва й слабої газопроникності маси.
Первинний герметик не може забезпечити необхідну міцність кромочного з‘єднання, це завдання повинні вирішувати матеріали, що застосовуються для вторинної герметизації із зовнішньої сторони склопакета. Найчастіше це двухкомпонентний полісульфід, але також використовують силіконові маси. Вони крім додавання міцності конструкції, надають додаткову дифузійну щільність і дають можливість руху, викликану зміною температур і тисків. Товщина еластичної маси дорівнює декільком міліметрам. Вплив товщини маси на величину проникнення водяної пари можна визначити, наприклад, збільшуючи товщину шару з 2 мм до 5 мм, при цьому проникнення водяної пари падає при одних і тих же умовах більше ніж на половину.
Комплектуючі до склопакетів від компанії Бусел
Спеціальні інертні гази.
Для заповнення міжскляного простору в склопакетах замість повітря часто використовують інертні гази або суміші газів, що істотно поліпшує тепло- і звукоізолюючі властивості склопакетів. У тому випадку, коли міжскляний простір заповнюється більш щільним, у порівнянні з повітрям, газом, втрати тепла, що відбуваються за рахунок конвекції й тепловіддачі всередині склопакета, знижуються.
Найбільш часто для заповнення міжскляного простору застосовуються: аргон(Ar) та криптон(Kr). Ці гази одержують відділенням від зрідженого атмосферного повітря. Криптон рідше зустрічається й значно дорожчий у порівнянні з аргоном інертний газ, але він більше, ніж аргон підвищує теплоізоляційну здатність склопакета.
Источник: http://www.busel.ua
Повернутися до списку
|