18 квітня 2017
Виробництво скла в Україні почалося в Костянтинівці. З цим містом нерозривно пов'язана історія з виготовленням, модернізацією та вдосконаленням склоплавильної галузі в країні. Протягом усього ХХ століття Костянтинівка займала лідируючі позиції у випуску скляних виробів для побуту, техніки, конкуруючи з багатьма європейськими заводами того часу. Місцеві заводи зосереджували свою роботу на виробництві скла, яке експлуатується в подальшому в авіа та авто галузі (так зване, технічне скло). Також виготовляли дзеркала, різну склотару і ємності, використовувані в медицині, випускали скло для вікон, вироби із ситалла і багато іншого. Спектр застосування продукції, що виготовляється, був воістину широкий і багатогранний.
Історія скла налічує не один рік продуктивної і самовідданої праці. Свій початок скляна справа в Костянтинівці бере з кінця ХIХ століття, в період, коли біля станції Костянтинівки Курсько-Харківсько-Азовської залізниці звели перші склоплавильні заводи.
Точкою відліку в історії виробництва скла прийнято вважати 11 серпня 1895 року, з моменту складання та підписання купчої на купівлю землі під будівництво бельгійськими виробниками скляної продукції Л. Ламбертом, П. Нобле, а також І. Сізле.
Надалі під їх керівництвом технологія виготовлення скла змінювалася і удосконалювалася, піднімаючись вгору по сходах еволюції скляної справи. Були знайдені і застосовані новітні методи виготовлення і видування, механізація доводилася до досконалості. Людська праця удосконалилася і мінімізувалася на користь машин і механізмів, проте якість продукції, що випускається, зростала в геометричній прогресії. Детальніше про історію, етапи становлення та розвиток скляної промисловості в Україні ви можете ознайомитися в статті "Скляна промисловість Костянтинівки" - http://museum-konst.com/index.php/stati-i-uroki/stekolnaya-promyshlennost-konstantinovki.
Повернутися до списку
|