Скло в архітектурі Бусел: скло
           
Головна сторінка Головна сторінка Мапа сайту Мапа сайту Пошта Контакти
Українською Русский English
Скло в архітектурі та интер'єріСкло в архітектурі та інтер'єрі Бусел: склопакети
Новини

1 березеня 2024

Силікон для дзеркал Illbruck FA940 (310мл) на складі!Читати докладнёше

БУСЕЛ Інформ: Купити скло, склоблоки, дзеркала, склопакети!                  Бусел - скло від світових виробників                    Бусел - різка скла, обробка скла, вітражі!                    Оптимальна ціна - опт та роздріб!                    Обладнання для обробки скла та виробництва склопакетів                    Більше 100 видів скла в архітектурі та інтер'єрі!                   Склопакети - виробництво, продаж, доставка (Київ, Україна)                   Купити скло, склоблоки, дзеркала, склопакети!                    Оптимальная ціна - опт та роздріб!                  "ДЕ БУСЕЛ ВОДИТЬСЯ - ТАМ ЩАСТЯ РОДИТЬСЯ!"                  Дивіться відео каналу Бусел на YouTube
 
Про компанію
Новини та події
Продукція
Виробництво
Послуги
Проекти
Дизайн-студія
Фотогалерея
Корисна інформація
Статті та публікації
Все про скло
ГОСТи, ДСТУ
Корисні посилання
Прайс-листи
Контакти
Дисконтна програма
Магазин скла «Бусел»
Каталоги

Статті та публікації

     Корисна інформація  

Стіни з повітря.


10 квітня 2007

Автор статті: За матеріалами статті Ганни Смірнової. Журнал "MATERIAL" Ѕ7 2000.

Скляні стіни, тверді, як цегла

Короткі технічні характеристики

ДЕРЖСТАНДАРТ 9272 - 81 говорить, що склоблоки - вироби з герметично закритою порожниною, утвореної в результаті з'єднання двох відпресованих скляних пластин (половинок-напівблоків). Кожна половинка зроблена з товстого скла (7-8 мм). За формою скляний блок дійсно схожий на цеглу, тільки усередині ця “цегла” порожня і чимось, навіть, нагадує склопакети, які ставлять в сучасні вікна. Повітря, що перебуває усередині склоблока, надає цьому матеріалу прекрасні теплозберігаючі та звукоізоляційні властивості.

Поверхня такої “цеглинки” може бути гладкою, рифленою, прозорою, матовою й навіть кольоровою. Найчастіше сьогодні в продажі зустрічаються склоблоки товщиною 8 см. Вага однієї скляної “цеглинки” від 1,5 до 4,3 кг. Як правило, за формою склоблоки бувають квадратними або прямокутними. Стандартні розміри сучасних склоблоків - 19 х 19 х 8 см, 19х9,4х8 см або 24 х 24 х 8 см. Правда, майте на увазі, що в прайс-листах фірми звичайно вказують розміри в міліметрах. Крім того, склоблоки бувають ще трикутними, кутовими (для обробки кутів, колон і т.д.), торцевими ( для естетичного закінчення стін).

Склоблоки взяли все найкраще від своїх “батьків”. Із цегли, як відомо, зводять стіни й перегородки, це непоганий теплозберігаючий матеріал. Скло не горить, добре пропускає світло. Саме ці корисні якості є в склоблоків.

Але вони пішли далі своїх “предків”. З одного боку, склоблоки (особливо безбарвні) так само добре, як скло, пропускають світло: виходить у стіні, складеної зі склоблоків, не потрібно ставити вікна. А з іншого боку - склоблоки не такий тендітний матеріал, як скло. Тому з них можна зводити витончені внутрішні перегородки й навіть фасади будинків. Тільки в цьому випадку потрібно використовувати напівпрозорі склоблоки.

Але що особливо важливо, таку стінку, на відміну від цегляної або гіпсокартонної, не треба штукатурити, фарбувати, заклеювати шпалерами. За нею легко доглядати: помив - і все. Внутрішні перегородки зі склоблоків пропускають світло й вдало доповнюють інтер'єр, відокремлюючи кухню від їдальні, вітальню від кабінету, спальню від ванної кімнати... А тепер потрібно зрозуміти: що ж таке сучасні склоблоки і які ще властивості є в цього будівельного матеріалу?

Переваги склоблоків

Висока міцність. Стіни, зроблені зі склоблоків, витримують значні перепади температури. Вони дуже міцні - їм не зашкодить навіть легкий землетрус. Щоб розбити склоблок, потрібно постаратися, взявши для цього важкий предмет - наприклад, кувалду. Це стосується склоблоків зі звичайного товстого скла. А що вже говорити про куленепробивні! Є й такі, щоправда, на нашому ринку вони поки рідкість.

А як бути, якщо необережно ви таки розбили трохи “цеглинок”? Не треба кричати в розпачі: “Все пропало!” Радимо мати про запас кілька штук запасних склоблоків. В такому випадку потрібно акуратно вибити пошкоджені склоблоки й вставити на їхнє місце нові.

Гарна термо- і звукоізоляція. Розріджене середовище усередині склоблоку відмінно зберігає тепло. За кордоном, до речі, давно зрозуміли, що склоблоки - прекрасний енергозберігаючий будівельний матеріал, і інтенсивно його використовують. Крім цього, склоблоки - хороший звукоізолятор. Їхні шумопоглинальні властивості приблизно такі ж, як у цегельної стіни аналогічної товщини. Фахівці перевіряли: якщо побудувати дві однакові стінки - одну із цегл, іншу зі склоблоків, то вони “гасять” вуличний шум приблизно однаково.

Негорючість. Одна з найважливіших властивостей склоблоків - вони не горять. Або, як говорять пожежні, не підтримують горіння... Напевно, ще й тому цей матеріал так активно використовують для зведення стін у приміщеннях, до яких ставлять серйозні вимоги у відношенні пожежобезпеки: наприклад, у цехах підприємств хімічної промисловості... Але запевняю вас, якщо пожежа трапиться в будинку, то склоблоки можуть зненацька виявитися єдиним захистом до приходу пожежних.

Світлотехнічні властивості. Користуючись термінологією фахівців, можна сказати, що склоблоки бувають світлопрозорими (з гладкою поверхнею стінок), світлорозсіючими та світлонаправляючими (ці ефектами зазвичайн мають склоблоки з рифленими поверхнями). Тому, вибираючи колір, фактуру й малюнок склоблоків, потрібно чітко уявляти, де й для чого вони вам будуть служити.

Застосування склоблоків

Склоблоки використовуються для будівництва ненесучих стін (зовнішніх і внутрішніх). Зовнішні стіни зі скляної “цегли” незамінні на заводах, фабриках та інших підприємствах, де потрібно багато світла, але при цьому не можна поставити звичайні вікна в рамах. Склоблоками викладають прорізи на сходових площадках - теж зручно й практично (важче розбити, ніж звичайне скло, при цьому пропускають світло).

У спортивних комплексах склоблоки використовують у роздягальнях, роблять із них стіни й вікна в спортивних залах, а також басейнах, лазнях і інших вологих приміщеннях.

Що стосується житлових приміщень, то останнім часом склоблоки стали дуже модним матеріалом, який дозволяє реалізовувати найнесподіваніші ідеї в оформленні інтер'єра. Зараз із них роблять стіни в туалетах і ванних кімнатах, внутрішні перегородки або просто вставляють склоблоки в стіни як декоративний елемент.

Сучасні склоблоки відрізняються багатим вибором форм і кольорів...

Втім, склоблоки придатні не тільки для стін. Ними обробляють стелі й дахи в приватних будинках, роблять із них зводи й навіси, мансарди й зимові сади.

...і дають великий простір фантазії
Але найголовніше - зараз склоблоки у нас в країні вже почали сприймати не просто як сумовиту спадщину радянської епохи, але й як гарний і сучасний оздоблювальний матеріал. А що? Виходить просторо, вишукано, тепло, світло й надійно.

Хіт-парад склоблоків


Склоблоки європейських заводів вигідно відрізняються... у першу чергу - багатим вибором кольорів і відтінків (сині, блакитні, червоні, коричневі, рожеві тощо.), розмаїтістю фактур і малюнків, різними розмірами й формами (квадратні, прямокутні, кутові, торцеві...). От, наприклад, склоблоки чеської фірми “ВІТРАБЛОК” (VITRABLOK). Широкий вибір орнаментів і кольорів: від безбарвних до насичених - зелених, червоних, синіх, жовтих, бірюзових, малинових... До речі, яскраві кольори, які не так популярні за кордоном, мають великий успіх у наших покупців. Видно, наші співвітчизники сумують за яскравим життям... Від склоблоків італійської фірми “ВЕТРОАРРЕДО” (VETROARREDO) взагалі око не відірвати - краса надзвичайна. Таке відчуття, що це зовсім і не скло, а кришталь. Кольори - ніжні, тендітні.

Як правильно класти склоблоки?

Хоча склоблоки й “саджають” на цементний розчин, як звичайну цеглу, не забувайте, що вони скляні й встановлювати їх треба дбайливо, дотримуючи деяких тонкостей.

Тонкість 1-а. Більшість склоблоків, особливо матових, вкриті захисною плівкою. Отож, її потрібно знімати не перед установкою, як це часто роблять недосвідчені будівельники, а після того, як робота закінчена. Інакше склоблоки можна подряпати. А якщо ваші склоблоки нічим не захищені, перед початком роботи їхня поверхню можна покрити скотчем.

І взагалі, цементний розчин не повинен містити великих піщинок, щоб не подряпати скляну поверхню. Але якщо він все-таки потрапив на поверхню склоблока, потрібно відразу змити його водою, а не чекати, поки засохне. Адже потім його доведеться відтирати металевим шкрібком або ножем, що напевно подряпає скло.

Тонкість 2-а. Для укладання склоблоків краще використовувати спеціальні пластмасові розпірні хрестики. Тоді й монтаж склоблоків піде швидше, і стіна вийде акуратною: між сусідніми склоблоками залишається строго фіксована відстань в 1 см (сучасні італійські блоки дозволяють зменшити товщину шва до 5мм і, навіть, 2 мм, для чого пропонуються спеціальні розпірні хрестики).

Тонкість 3-я. Щоб стіна зі склоблоків була ще міцнішою, потрібно прокласти в цементних швах металеві стрижні діаметром 4 - 6 мм. Арматуру прокладають вертикально й горизонтально в швах між склоблоками. 

Тонкість 4-а. Після того як вам спорудили потрібну конструкцію, варто подумати про цементні стики. Адже якщо вони залишаться сірими, це може зіпсувати зовнішній вигляд. Отже, що можна зробити? Наприклад, можна затерти шви кольоровими сумішами для кахельної плитки. А ще краще класти склоблоки відразу на кольоровий цемент, що продається в багатьох будівельних магазинах. Там же можна знайти й кольорові пігменти, які додають у звичайний цемент, щоб надати йому потрібного кольору.

Тонкість 5-а. Щоб стіна зі склоблоків вийшла рівною та гарною, не рекомендується укладати більше трьох рядів блоків у висоту за один день. Чому? Тому що, на відміну від цегли, скло погано схоплюється із цементом. І цементу потрібно більше часу, щоб засохнути. Якщо будівельники поквапляться й почнуть зводити стіну зі склоблоків стахановськими темпами, є небезпека, що готова стіна вийде трохи кривою.

Припустимо, вам треба викласти зі склоблоків частину фасаду, щоб вийшла досить висока стіна. Тоді потрібно стежити, щоб площа заскління не перевищувала 15 кв.м. Інакше стіна вийде дуже важкою, і нижні шари склоблоків можуть тріснути під вагою верхніх. До речі, щоб склоблоки краще схоплювалися із цементом, їхні торцеві стінки роблять нерівними і профарбовують спеціальною білою фарбою.

Тонкість 6-а. Тим, хто не хоче возитися із цементом, рекомендуємо замовити дерев'яні модулі. Модуль схожий на дерев'яні ґрати, що складаються з комірок розміром 19х19х8 см. У ці комірки вставляють склоблоки й закріплюють їх. Виходить швидко й красиво. Ця конструкція гарна й тим, що блоки усередині модуля можна переставляти, як заманеться. Єдиний нюанс, який необхідно мати на увазі: модульні ґрати потрібно обов'язково прикріпити шурупами до підлоги, стін та стелі. Інакше одного чудового дня вона може звалитися під вагою склоблоків.

Але майте на увазі: стіни, зроблені з таких модулів, не відрізняються гарною звукоізоляцією. І така стінка може бути скоріше декоративною і служити для розмежування простору (наприклад, у вітальні або кухні-їдальні).

Отже, що ми зрозуміли про склоблоки?

1. Склоблоки бувають не тільки блідо-брудно-зелені, але й дуже красиві, різних розмірів, форм та кольорів, що дозволяють створювати приголомшливі кольорові й світлові ефекти.

2. Склоблоки призначені для зведення ненесучих стін як усередині, так і зовні будинку. Їх можна використовувати не тільки в громадських, але й у житлових приміщеннях.

3. Склоблоки - гарний звукоізоляційний і теплозберігаючий матеріал.

4. Вони добре пропускають світло, тому в глухій стіні зі склоблоків необов'язково ставити вікна.

5. Склоблоки нелегко розбити, і в цьому їхня перевага перед звичайним склом. Якщо ж все-таки це відбулося, то розбитий стеклоблок легко замінити, не розбираючи всю стіну.

6. Склоблоки не бояться води, тому ідеально підходять для оздоблення басейнів, ванних кімнат і інших приміщень із підвищеною вологістю.

7. Стіну зі склоблоків, на відміну від цегляної або гіпсокартонної, не треба ні фарбувати, ні штукатурити, ні заклеювати шпалерами.

8. Склоблоки потрібно вміти правильно укладати. Захисну плівку з них треба знімати тільки після установки. Якщо ви кладете склоблоки на цемент, використовуйте хрестоподібні розпірні деталі - стіна вийде рівнішою. Якщо використовуєте сірий цемент, шви рекомендується затирати сумішами для кахельної плитки, але найкраще відразу взяти кольоровий цемент. Не бажаєте зв'язуватися із цементом – можна замовити дерев'яні модульні ґрати (вони придатні тільки для внутрішніх перегородок).

 Повернутися до списку


Корисна інформація
Статті та публікації Все про скло
ГОСТи, ДСТУ Корисні посилання
Контакти
Дизайнерам
Залишити заявку
Прайс-листи

Каталог продукції

Бусел: вітражі Скло в архітектурі
Бусел: вітражі Скло в інтер'єрі
Бусел: вітражі Обладнання для обробки скла та виробництва склопакетів
Бусел: вітражі Обладнання Elumatec для роботи з ПВХ та алюмінієвим профілем
Бусел: вітражі Склопакети
Бусел: вітражі Склоблоки
Бусел: вітражі Дзеркала
Бусел: вітражі Вітражі
Бусел: вітражі Душові кабіни
Бусел: вітражі Фурнітура для меблів та виробів зі скла
Бусел: вітражі Скляні захисні конструкції та екрани
Бусел: вітражі Інструмент для роботи зі склом
Бусел: вітражі Сувенірна продукція
Бусел: вітражі Скло для камінів та печей NeoCeram Glass®
Бусел: вітражі Спеціальне скло для душевих кабін
Бусел: вітражі Розпродаж

У нас на сайті шукають:

Скло листове   Тоноване скло   Склоблоки   Флоат скло   Візерункове скло   Склопакети   Обладнання для обробки скла   Дзеркала   Вітражі   Фурнітура для меблів та виробів зі скла   Інструмент для роботи зі склом Скло 4мм

Прайс-листи

ДокладнішеЧитати докладніше

Виробництво

ДокладнішеЧитати докладніше

Проекти

ДокладнішеЧитати докладніше

 
Бусел: дзеркала

Туры выходного дня по Украине

Контакти

Центральний офіс: 08132, Київська область, м. Вишневе, вул. Київська, 13А
тел.: (044) 501-88-80, 501-88-81
моб.: (050) 469-95-08
Контакти всіх підрозділів

Швидко прокласти маршрут, як добратися до нас, можливо за посилання для навігаціі в Google Maps
https://goo.gl/maps/TUJ4NnxhTAm

 

ПоштаНадіслати листа
Склоблоки - www.glassblocks.com.ua

© 1994-2012 ТМ "БУСЕЛ". Всі права захищені.
При повному або частковому використанні матеріалів сайту посилання на http://www.busel.ua є обов'язковим.